Відеоінтерв'ю
Наші Гості
Сугоняко Олександр
Президент Асоціації українських банків (АУБ)


Сугоняко Олександр Анатолійович, народився 1953 року на Чернігівщині (Новгород-Сіверський р-н). Закінчив Вінницький політехнічний інститут. Радіоінженер. Працював робітником, майстром, начальником цеху, начальником Житомирського районного вузла зв'язку, викладачем політекономії у Житомирському філіалі Київського політехнічного інституту.

Одружений. Має доньку і сина.

З травня по жовтень 1986 року брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.
З листопада 1990 року - член Правління Соціал-демократичної партії України (СДПУ).

1991-1992 - роки - перший голова СДПУ.
З 1990 року - Народний депутат України XII скликання (Комісія з питань економічної реформи і управління народним господарством).

Займався питанням формування національної грошової системи України. Організував ряд міжнародних і національних конференцій та випуск серії книг з проблем впровадження та стабілізації національної валюти та розвитку банківської системи.

З квітня 1993 р. – Президент Асоціації українських банків (АУБ), займається питаннями розвитку банківської системи України, захисту інтересів комерційних банків.

Нагороджений почесним званням “Заслужений економіст України”. Автор книжок "Банки: проростання крізь постсоціалізм", "Україна: повернення до себе" та численних публікацій з питань фінансів, економіки, політики.

Життєве кредо: “Йди до Істини, чого б тобі це не вартувало”.

За віросповіданням - православний
Спільнота